Ассоциация

Не имеете, потому что не просите. Иакова 4:2

На Одещині відбулось виїзне засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»

329 та 30 вересня 2015 року на базі органів та установ виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області пройшло виїзне засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі». У засіданні взяли участь представник апарату ДПтС України – начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими, полковник внутрішньої служби Ігор Андрушко, керівництво управління та установ ДПтС України в Одеській області, заступник Голови правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» Костянтин Пантелей, а також представники релігійних конфесій християнського напрямку Одеської області .

29 вересня у залі нарад управління ДПтС України в Одеській області Ігор Андрушко розпочав засідання з інформування учасників про основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України», а також про організаційно-правові засади діяльності Душпастирської ради при ДПтС України.
30 вересня 2015 року у рамках виїзного засідання заступник Голови правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» Костянтин Пантелей, начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко, представники управління ДПтС України в Одеській області, виконавчий директор місії В’ячеслав Когут, а також представники релігійних конфесій християнського напрямку в Одеській області відвідали Чорноморську (№ 74) та Одеську (№ 14) виправні колонії управління ДПтС України в Одеській області.
За словами виконавчого директора місії В’ячеслава Когута, під час свого виступу він звернув увагу слухачів на дванадцятий вірш четвертого розділу книги Екклезіаста, де говориться про те, що нитка, скручена втричі, не скоро порветься. Та наголосив, що завдяки тій єдності, яка є між служителями різних конфесій у вирішенні питань служіння у в’язницях, ця нитка скручена вже у дванадцять раз і розірвати її буде дуже важко.
З метою ознайомлення з умовами відбування покарання засуджених, гості відвідали житлові приміщення на території установи. Так, було відвідано навчальні класи, де побачили, в яких умовах здійснюється освітній процес засуджених. Далі – відвідування бібліотеки, соціально-виховних відділень та церкви. У рамках заходу гості побачили, в яких умовах харчуються засуджені, ознайомилися з меню, поспілкувалися з кухарями. Заключним етапом у Чорноморській колонії було відвідування дитячого будинку при установі.

Коментуючи виїзне засідання, В’ячеслав Когут наголосив: «Мені телефонували наші представники в Одесі та говорили, наскільки важливим цей захід був для них.

По-перше, завдяки подібним міжконфесійним служінням ми показуємо засудженим, адміністрації та й всьому суспільству, що можемо проводити певні духовні роботи, незважаючи на конфесії. Бо у нас є головне, те, що об'єднує – заповідь Христа: «Був у темниці і відвідали Мене». І для того щоб зробити це служіння більш плідним, ми маємо шукати порозуміння та йти на зближення. Також під час поїздки йшлося про навчання наших капеланів. І ми зробили акцент на тому моменті, що жодне училище не може зробити людину капеланом, на це служіння може уповноважити тільки церква.
Ще один момент, який я вважаю дуже важливим, це те, що сьогодні душпастирство важливе не тільки для ув'язнених, а й для персоналу. І ми, як служителі Божі, не повинні про це забувати – служимо ув'язненим, не забуваємо служити персоналу, працюємо з сім'ями засуджених, піклуємося і про сім'ї персоналу. Ми розуміємо, як важливо, щоб службовці пенітенціарних установ мали хороші умови для життя і як багато від цього залежить. І тому, на своєму рівні, будемо готувати листи-клопотання, листи від місії, щоб матеріальний добробут службовців змінився – покращився соцпакет, виросла зарплатня».
Також В'ячеслав Когут плюсом подібних поїздок вважає те, що на місцях адміністрації колоній бачать, що наші служителі мають підтримку в Пенітенціарній службі і це сприяє зростанню подальшої плідної співпраці.

 
You are here: